Pielęgniarki i opiekunowie rozpoczynają współpracę przy kampanii "Ostatni dyżur"

opublikowane: 26 lip 2015, 02:53 przez Bartosz Mikołajczyk
Pewnie część z was słyszała o kampanii "Ostatni dyżur" zainicjowanej przez Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych (www.ostatnidyzur.pl). Kampania ma na celu m.in. zwrócenie uwagi na malejącą liczbę pielęgniarek co może doprowadzić w rezultacie do spadku jakości opieki i leczenia.

Z radością przyjeliśmy do wiadomości informację o podpisaniu deklaracji zawarcia koalicji z NRPiP przez Stowarzyszenie Domów Opieki.

Stowarzyszenie to włączyło się do kampanii również po to, by zwrócić uwagę na problemy innej grupy zawodowej - zawodów opiekuńczych. Na chwilę obecną nie ma regulacji prawnych w zakresie usług opiekuńczych czy dobrej kontroli agencji pośrednictwa pracy. Dzięki włączeniu się tego stowarzyszenie jest szansa na bardziej holistyczne spojrzenie na problemy służby zdrowia jakie mogą się wydarzyć w ciągu najbliższych lat a które są związane nie tylko z malejącą ilością pielęgniarek i położnych i wydłużeniem długości życia, ale i niską atrakcyjnością zawodów pielęgniarki i opiekuna medycznego czy dużym odsetkiem migracji osób w różnym wieku.

Dziękujemy zespołowi stowarzyszenia za podjęcie działań, któe mają na celu pomoc opiekunom (w tym opiekunom medycznym).

Na koniec przytoczymy słowa prezes NRPiP, które powinny stać się podstawą współpracy obu środowisk: "Pielęgniarka i opiekun powinni być jak tandem, a nie jak przeciwnicy".

  

Źródło: http://www.rynekseniora.pl/rynek_opieki/105/pielegniarki_i_opiekunowie_rozpoczynaja_wspolprace_na_poczatek_przy_kampanii_ostatni_dyzur,2374.html
Comments