Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

opublikowane: 1 paź 2013, 10:43 przez Bartosz Mikołajczyk

Redakcja portalu OpiekunMedyczny.com.pl pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim seniorom z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych :)


Pod koniec 1990 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ, poprzez rezolucję 45/106 ustanowiła ten dzień corocznym świętem. Rezolucja ta została przyjęta w następstwie innych inicjatyw ONZ na rzecz osób starszych. Święto to ma na celu zwrócenie uwagi na problemy osób starszych – problemy związane z ograniczoną sprawnością, stereotypami, niesamodzielnością, ale i z drugiej strony brakiem miejsc, w których osoby starsze mogą spędzać czas.


Jak wynika z prognoz GUS, w ciągu najbliższych dwudziestu lat liczba osób w wieku 60+ wzrośnie o 3,5 miliona (obecnie w Polsce jest ok. 6 milionów osób starszych). Wpływ na to ma nie tylko wydłużenie się średniej długości życia, ale i postęp medycyny w walce z chorobami.


Życzymy wszystkim seniorom aby ten okres był wyjątkowy – pełen nowych pomysłów i możliwości, niesłabnącej energii i by jak najczęściej mogli dzielić się swoją wiedzą, dzięki której łatwiej jest młodszym pokoleniom.

Comments