Konferencja Opiekun Medyczny 2017 - I Komunikat

opublikowane: 17 sty 2017, 10:27 przez Bartosz Mikołajczyk   [ zaktualizowane 20 wrz 2018, 09:48 ]

Szanowni Państwo!

W imieniu Fundacji OpiekunMedyczny.com.pl mam zaszczyt zaprosić Państwa na kolejną edycję konferencji przeznaczonej dla opiekunów medycznych i osób zainteresowanych tym zawodem.

Zainteresowanie pierwszą, coroczną konferencją, przekroczyło nasze najśmielsze wyobrażenia. Gdy rok temu zaczynaliśmy przygotowania nie spodziewaliśmy się jak szybko sprawy się rozwiną i jak bardzo w opinii wielu osób jest to potrzebne wydarzenie.

Konferencja organizowana jest w ramach Dnia Opiekuna Medycznego – nieformalnej inicjatywy zaproponowanej przez nasz zespół. W ramach obchodów tego dnia nie tylko organizujemy konferencję, ale również wydamy kolejny numer Rocznika Opiekunów Medycznych.

W tym roku konferencja odbędzie się 13.05.2017 w Krakowie. Dokładny plan, godziny oraz lokalizacja podane będą w kolejnych komunikatach.

Tegoroczna konferencja składała się będzie z 3 bloków tematycznych, podczas których przeprowadzone zostaną sesje wykładowe:

I. Opiekun Medyczny – podczas której uczestnicy zdobędą więcej informacji na temat możliwości rozwoju zawodowego, perspektyw pracy oraz innych dotyczących naszego zawodu. W bloku tym przedstawimy również wyniki corocznego raportu.

II. Zdrowie i profilaktyka zdrowotna – m.in. przybliżymy rolę, jaką opiekun medyczny może przyjmować w profilaktyce zdrowia, żywienie w niektórych stanach chorobowych a także zagadnienia dotyczące seksualności osób starszych i niepełnosprawnych.

III. Opieka nad pacjentem – blok ten skupiony będzie przede wszystkim na zagadnieniach dotyczących prawidłowej opieki nad osobami chorymi i niepełnosprawnymi m.in. w przebiegu schorzeń kardiologicznych i nowotworowych.

Koszt uczestnictwa to 85 zł, w ramach którego poza zdobyciem wielu przydatnych w pracy informacji uczestnik otrzyma również materiały konferencyjne, drukowany egzemplarz drugiego numeru Rocznika Opiekunów Medycznych, jak również poczęstunek w trakcie przerw kawowych.

Aby zarezerwować udział prosimy o rejestrację na stronie: Formularz rejestracji

Zapraszamy nie tylko czynnych zawodowo opiekunów medycznych, ale również osoby w trakcie nauki, przedstawicieli innych zawodów, rodziny osób starszych i niepełnosprawnych ale i każdego zainteresowanego tematyką – konferencja otwarta jest dla wszystkich.

Do zobaczenia 13 maja w Krakowie!

Prezes Zarządu Fundacji

Bartosz Mikołajczyk

Comments