Najnowsze wieści

Tutaj znajdują się wiadomości odnośnie wydarzeń związanych z zawodem opiekuna medycznego ale także wszystkie ważne wydarzenia dotyczące promocji zdrowia, polityki społecznej, ekologii itp. 
Jesli wiesz o ważnym wydarzeniu, problemie czy wynikach badań i chciałbyś je tutaj umieścić - skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego.

Kolejna rocznica powstania portalu!

opublikowane: 9 sie 2018, 09:45 przez Krzysztof Tłoczek

Kochani czytelnicy, drodzy opiekunowie!

Dziś mija kolejna rocznica powstania naszego portalu! 
To co było skromnym pomysłem dwóch słuchaczy kierunku opiekun medyczny, by wypełnić brak dedykowanego opiekunom medycznym miejsca w wirtualnej przestrzeni, stało się nie tylko doskonałym i często wykorzystywanym narzędziem dla opiekunów medycznych. Ale to nie wszystko! To właśnie nasz portal stał się przyczynkiem do powołania Fundacji OpiekunMedyczny.com.pl, a w dalszej kolejności utworzenia Dnia Opiekuna Medycznego i dorocznych konferencji. Później zaś, przy zaangażowaniu nieco większej ilości osób udało się powołać, tak długo wyczekiwane Ogólnopolskie Stowarzyszenie Opiekunów Medycznych, którego członkiem może zostać każdy z Was!

Zatem, ciesząc się tym razem z kolejnego roku istnienia naszego portalu, warto pomyśleć o tym, jak od skromnych początków, udało się, także dzięki Wam - naszym wiernym czytelnikom, zwiększyć rozpoznawalność tego zawodu i stale przyczyniac się do wzrostu jego znaczenia w systemie opieki zdrowotnej w Polsce.

Dzięki, że jesteście z nami - razem możemy naprawdę wiele!

Jak radzić sobie w sytuacjach trudnych i stresujących - warsztaty KWASS

opublikowane: 3 lip 2018, 13:11 przez Bartosz Mikołajczyk   [ zaktualizowane 13 sie 2018, 00:55 ]

Fundacja OpiekunMedyczny.com.pl oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Opiekunów Medycznych ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejną edycję warsztatów radzenia sobie ze stresem i trudnymi sytuacjami "Dam radę w każdej sytuacji - program KWASS".

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się więcej na temat stresu, asertywności, przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu a także komunikacji z innymi. Nowatorski program warsztatów KWASS, łączy pracę osobistą i w grupach z wykładami i pozwala lepiej przyswoić zdobytą wiedzę i wykorzystać ją w codziennej pracy.

Poruszane tematy (m.in.):

Komunikacja interpersonalna - Identyfikacja i pokonywanie barier.
Wypalenie zawodowe - Jak rozpoznać i jak mu przeciwdziałać?
Asertywność - Jak ją osiągnąć?
Stres - Czym jest, objawy, przeciwdziałanie.
Sytuacje trudne w pracy opiekuna medycznego - Jak sobie radzić i gdzie szukać wsparcia?

Adresatami warsztatów są przede wszystkim aktywni zawodowo opiekunowie medyczni oraz wszyscy zainteresowani tematyką. 

Każdy uczestnik otrzyma materiały warsztatowe oraz certyfikat uczestnictwa w warsztatach.

Pierwsza edycja warsztatów odbyła się w Olsztynie i Katowicach.

Najbliższe warsztaty:
11.08.2018 - Warszawa (ul. Długa 29, sala 116)

Warsztaty odbędą się w godzinach: 10:00-16:00

Dziękujemy za uczestnictwo!
Wspólnie dla zdrowia - narodowa debata o zdrowiu

opublikowane: 14 cze 2018, 11:50 przez Krzysztof Tłoczek

13 maja 2018 roku przedstawiciele zarówno Funacji OpiekunMedyczny.com.pl jak i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Opiekunów Medycznych uczestniczyli w pierwszej sesji Konferencji "Wspólnie Dla Zdrowia", która otworzyła narodową debatę o zdrowiu zainicjowaną przez ministra Łukasza Szumowskiego.

Tematem tej sesji był: Pacjent i system: zasady działania opieki medycznej. Wśród prelegnetów nie zabrakło polskich i zagranicznych ekspertów, którzy podjęli tematy systemów prawnych regulujących działanie służby zdrowia, tworzenia systemu pacjentocentrycznego czy kwestie wskaźników i strategii na najbliższe lata.

Będziemy na bieżąco śledzić kierunki, jakie w ramach usprawnienia ochrony zdrowia w Polsce pojawiają się w tych debatach, by móc jeszcze lepiej działać na rzecz stabilizacji pozycji opiekuna medycznego w systemie opieki zdrowotnej.

III Ogólnopolska Konferencja Opiekunów Medycznych

opublikowane: 15 maj 2018, 14:09 przez Krzysztof Tłoczek   [ zaktualizowane 17 maj 2018, 08:53 ]

III Ogólnopolska Konferencja Opiekunów Medycznych w Gdańsku przeszła już do historii. 

Była to konferencja pod wieloma względami wyjątkowa. Przede wszystkim cieszy nas, że na interesujących wykładach zgromadziła najwięcej jak dotąd uczestników. 

Oprócz wystąpień prelegentów związanych z naszą fundacją, a więc przede wszystkim prezesa naszej fundacji a zarazem psychologa z szerokim doświadczeniem w opiece stacjonarnej i niestacjonarnej p. Bartosza Mikołajczyka, a także p. Krzysztofa Tłoczka, który przewodniczy radzie Fundacji,  gościliśmy również przedstawicielkę Akademii Gotowania Kulinea - dietetyk Renatę Cichocką, z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - PZH - p. Magdalenę Krysińską, czy reprezentującą firmę Hausengel - p. Annę Antecką. 

Oprócz zróżnicowanej i jak zawsze ciekawej tematyki naszych wykładów, warto wspomnieć o pierwszej loterii z gadżetami sponsorowanymi przez firmę Hausengel. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, iż ta konferencja była okazją do bliższego poznania działalności Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Opiekunów Medycznych oraz uzyskania informacji jak do niego dołączyć. 
Nie sposób też nie wspomnieć o kolejnym wydaniu naszego Rocznika Opiekunów Medycznych, którzy uczestnicy mogli odnaleźć wśród wielu innych pozycji w konferencyjnych "pakietach startowych". 
Patronatem medialnym objęło to wydarzenie czasopismo Opiekun, którego numer rownież bezpłatnie mogli otrzymać uczestnicy konferencji, dzięki uprzejmości wydawcy - firmy Agora sp. z o. o.

Dziękujemy naszym partnerom, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia, oraz przede wszystkim Wam - uczestnikom, bez których to wspaniałe wydarzenie nie mogłoby się odbyć.

Liczymy, że w jeszcze szerszym gronie spotkamy się na IV Ogólnopolskiej Konferencji Opiekunów Medycznych, sktóra odbędzie się 11.05.2019 we Wrocławiu.

Serdecznie zapraszamy!

Rocznik Opiekunów Medycznych - 3 numer

opublikowane: 14 maj 2018, 10:38 przez Bartosz Mikołajczyk   [ zaktualizowane 14 maj 2018, 10:38 ]

Z przyjemnością oddajemy w wasze ręce trzeci numer Rocznika Opiekunów Medycznych! 

Kolejne numery czasopisma wydawane będą corocznie w okolicy 14 maja oraz dystrybuowane podczas kolejnych konferencji.

Jeśli chcesz dodać swój artykuł, reklamę lub też masz pomysł na artykuł, który moglibyśmy zamieścić to skontaktuj się z nami.

Ten i poprzednie numery Rocznika dostępny jest na tej stronie lub też po wybraniu z menu po lewej "Rocznik Opiekunów Medycznych".

Rocznik został wydany przez Fundację OpiekunMedyczny.com.pl w ramach jej działalności statutowej. Nie było by to możliwe bez waszego wsparcia, za które dziękujemy. Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania kliknij tu i dowiedz się jak możesz nam pomóc.

Dzień Opiekuna Medycznego

opublikowane: 14 maj 2018, 10:21 przez Bartosz Mikołajczyk

Opiekunom Medycznym życzymy wszystkiego najlepszego w dniu ich święta!

Dlaczego 14 maja? Za tą datą przemówiły dwie rzeczy. Mianowicie jest to dzień śmierci Mary Seacole, oddanej opiekunki rannych żołnierzy w Wojnie Krymskiej, która ze względu na kolor skóry nie mogła dołączyć do Florencji Nightingale, jednakże nie poddała się i założyła własne miejsce, wktórym udzielała niezbędnej pomocy. Krótko o niej wspomina także polska wikipedia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mary_Seacole

Drugim czynnikiem to bliskość Dnia Pielęgniarki i Położnej (12 maja - urodziny Florencji Nightingale), dzięki czemu niejako podkreślona zostanie pokrewność naszych zawodów.

Radosnej Wielkanocy!

opublikowane: 31 mar 2018, 02:54 przez Krzysztof Tłoczek

Wszystkim Opiekunom Medycznym, z okazji Wielkiej Nocy, życzymy by Światło, które rozproszyło wszelki mrok, było nieustannie obecne w Waszym życiu a wszechobecna Miłość dodawała wiary nawet wbrew nadziei.
Radosnej Wielkanocy! 

Przekaż 1% na walkę z wypaleniem zawodowym!

opublikowane: 2 mar 2018, 09:02 przez Bartosz Mikołajczyk   [ zaktualizowane 2 mar 2018, 09:07 ]

Przekaż 1% na działania realizowane przez Fundację OpiekunMedyczny.com.pl!

Fundacja OpiekunMedyczny.com.pl podjęła współpracę z fundacją Kamienica 1. Możesz przekazać swój 1% który zostanie przekazany na realizację warsztatów dla opiekunów medycznych dotyczących przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu wśród opiekunów medycznych.

Przekazać 1% jest bardzo łatwo. Jak? Wypełniając coroczną deklarację pit 36 lub pit 37 w części "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego" w pozycji KRS wpiszcie numer KRS fundacji - 377928, a w pozycji cel szczegółowy tytuł naszej zbiórki: "Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu wśród opiekunów medycznych". 

Na zdjęciu poniżej prawidłowo wypełniona deklaracja.

Możesz rozliczyć PIT również przez stronę PITAX. Klikając w poniższy link stosowne pola będą już wypełnione - wystarczy tylko wypełnić pozostałe informacje.

https://www.pitax.pl/rozlicz/0000377928/?cel=Przeciwdzialanie+wypaleniu+zawodowemu+wsrod+opiekunow+medycznych

Zebrane środki będą wykorzystane wyłącznie w celu realizacji tych warsztatów.Rocznik Opiekunów Medycznych - nabór tekstów

opublikowane: 13 lut 2018, 12:12 przez Bartosz Mikołajczyk

Drodzy opiekunowie medyczni!

Powoli rozpoczynamy przygotowania do wydania trzeciego numeru Rocznika Opiekunów Medycznych. W związku z tym czekamy na wasze pomysły, o czym chcielibyście przeczytać. A może jest wśród Was ktoś, kto chciałby zaprezentować innym własny artykuł?

Zgłoszenia i pomysły możecie wysyłać na adres kontakt@opiekunmedyczny.com.pl, za pomocą formularza kontaktowego lub na naszej stronie na Facebooku - Opiekun Medyczny.

Z góry dziękujemy za wszystkie pomysły!

Ogólnopolska Konferencja Opiekunów Medycznych 2018

opublikowane: 5 lut 2018, 00:48 przez Krzysztof Tłoczek

Fundacja OpiekunMedyczny.com.pl ma zaszczyt zaprosić Państwa na:

Ogólnopolską Konferencję dla Opiekunów Medycznych.

Jest to coroczne wydarzenie, podczas którego opiekunowie medyczni mają możliwość spotkania się w przyjaznej atmosferze, wymiany doświadczeń a przede wszystkim uczestniczą w wielu interesujących wykładach, które przydadzą się w codziennej pracy.


Termin konferencji to zawsze sobota wypadająca przed Dniem Opiekuna Medycznego - w tym roku jest to 12 maja 2018 roku.


Podczas konferencji będziecie Państwo mieli możliwość wysłuchania wielu prezentacji dotyczących psychologii, opieki nad pacjentem czy żywienia. Plan konferencji jest w trakcie przygotowywania, poniżej prezentujemy wstępną jego wersję. By zarezerwować miejsce prosimy o wypełnienie poniższego formularza i dokonanie opłaty w ciągu 7 dni od wypełnienia.

W ramach wydarzenia każdy uczestnik otrzyma materiały konferencyjne oraz drukowany egzemplarz Rocznika Opiekunów Medycznych.


Pod tym linkiem znajdziecie więcej informacji oraz formularz rejestracyjny - nie zwlekajcie - wypełnijcie go już dziś!


Do zobaczenia już wkrótce!

1-10 of 113