Anatomia, fizjologia, patologia

Istotną częścią edukacji opiekuna medycznego są zajęcia z anatomii, fizjologii oraz patologii. Stanowią one trzon teoretycznej podbudowy medycznej. Materiałów do nauki jest wiele, najczęściej sięgamy po te najłatwiej dostępne w szkolnej bibliotece. Zdarza się jednak także, że zaglądamy do internetu w poszukiwaniu ciekawych książek czy darmowych materiałów. Nasza redakcja postanowiła wesprzeć uczniów w poszukiwaniach, ale nie tylko ich. Samokształcenie po zdobyciu dyplomu jest również bardzo ważne. Mamy nadzieję, że informacje i odnośniki tutaj zawarte będą pomocne.


Podręczniki i książki

Poniżej prezentujemy znalezione w sieci podręczniki. Nie wszystkie są dostępne w sprzedaży on-line pod podanym linkiem, ale warto sprawdzać w innych księgarniach (te są wybrane przypadkowo) lub w tradycyjnych księgarniach lub bibliotekach.

Anatomia

Dokonaliśmy krótkiego wyszukiwania atlasów anatomicznych, które są nieodzownym elementem nauki anatomii. Warto dostosować podręcznik do rzeczywistych wymagań zawodu. 
Poniższe pozycje są tylko sugestią, ale mogą pomóc niezdecydowanym. Wszystkich zachęcamy do poszukiwań na własną rękę także w księgarniach we własnym mieście.
Poniżej losowo wybrane podręczniki do fizjologii. Warto zajrzeć do księgarni i przejrzeć, który podręcznik może znaleźć zastosowanie w nauce i skonsultować to ze swoim nauczycielem.
Mie udało nam się odnaleźć pozycji dot. patologii przygotowanej dla policealnych szkół medycznych kształcących na kierunkach takich jak opiekun medyczny. Być może Państwa poszukiwania przyniosą jakieś nowe pozycje.

Materiały online

W sieci odnaleźliśmy serwisy, które udostępniają częśc swoich publikacji za darmo. Oczywiście chętni moga pokusić się o wykup pełnego dostępu, ale dlaczego nie skorzystać z możliwości, które są dostępne pod ręką. Jak wszedzie tak i tu liczymy na Waszą kreatywność w poszukiwaniach i przesyłaniu do nas informacji. Dzielmy się tymi portalami, które moga nam pomóc w szkolenej edukacji i w pracy zawodowej.

Anatomia

Na tę chwile nie udało nam się znaleźć żadnej ciekawej pozycji internetowej.


Wiele ciekawych materiałów znajduje się w serwisie YOUTUBE. Warto szukać tam zwłaszcza filmików ilustrujących działanie poszczególnych układów i narządów.


Jeśli ktoś z Was wie o wartościowej stronie czy książce z tych dziedzin i jest przekonany, że znajdzie ona zastosowanie w pracy opiekuna medycznego - poinformujcie nas o tym za pomocą formularza kontaktowego.
Comments